Hlavní obsah
Článek

Australanka Kanika Batra (29) z Brisbane je známá nejen díky své otevřenosti, ale i díky tomu, že pomáhá ženám být v randění odtažitější a chránit se před citovými karamboly. Otevřeně přiznala, že jí byla diagnostikována porucha antisociální osobnosti, známá také jako sociopatie. Lékaři tuto diagnózu určili, když jí bylo 21 let, a od té doby se rozhodla svou zkušenost sdílet s ostatními.

Porucha antisociální osobnosti je chování, které zahrnuje manipulaci, ignorování ostatních a neschopnost cítit vinu. Kanika popisuje, jak se v dětství potýkala s poruchou chování, která zahrnovala kriminální činy a tendenci se „zbavovat“ lidí ve svém okolí. „Byla to těžká zkušenost, ale pomohlo mi to pochopit samu sebe,“ řekla pro News.com.au.

V roce 2021 si prošla krizí, která ji vedla až k pokusu o sebevraždu, kdy jí neustálé migrény připadaly nesnesitelné. Nakonec skončila v nemocnici, kde jí nabídli dvě možnosti: psychiatrickou hospitalizaci nebo ambulantní terapii. Kanika si zvolila druhou možnost a začala pravidelně navštěvovat psychiatra. Po 18 měsících se její diagnóza potvrdila – trpí poruchou antisociální osobnosti a těžkou depresí.

Kanika se rozhodla podělit se o své zkušenosti a zdůrazňuje, jak neobvyklé je, aby žena trpěla poruchou antisociální osobnosti.

„Pokud žena vykazuje jakékoliv charakteristiky sociopatie, často se automaticky předpokládá, že má poruchu osobnosti hraničního typu,“ vysvětluje. Na rozdíl od běžných představ o výkyvech nálad u sociopatů jsou prý její emoce krátkodobé a obvykle trvají jen hodinu. „Nejsem moc emocionální, ale díky tomu se dokážu přizpůsobit různým situacím jako chameleon.“

Podle Kaniky ženy často příliš rychle začnou projevovat silné emoce ve vztazích, což je může vést ke zlomenému srdci. Proto se rozhodla, že bude ženám pomáhat „randit jako sociopat“ – tedy aby se nehrnuly do vztahů, dokud jim muži neprokážou respekt. „Sociopati, zejména muži, často cílí na zranitelné ženy s projevy traumatu, protože jsou pro ně snáze manipulovatelné,“ objasňuje.

Své vlastní zkušenosti s randěním popisuje jako „seriózní monogamii“ a zároveň přiznává, že často randí s více než jedním člověkem současně. „Obvykle se stýkám se třemi až čtyřmi lidmi současně,“ říká. Přestože se sexuálním vztahům zatím vyhýbá, její přístup k randění je jednoznačný – intimitu zařazuje až ve chvíli, kdy je v pevném vztahu, ve kterém se cítí naprosto komfortně.

Australanka, která je bisexuální, vysvětluje, že sex s sebou nese mnoho rizik – emocionální pouta, těhotenství a pohlavně přenosné nemoci. „Osobně se do toho nezapojuji, dokud nejsem v závazném vztahu anebo pokud partnerovi ještě absolutně nedůvěřuji,“ říká Kanika.

„Porucha antisociální osobnosti je vzácná, a ještě vzácnější, když ji má žena. A proto jsem se rozhodla o tom mluvit a pomoci ženám se naučit, jak si chránit srdce a vyhnout se manipulacím v dnešním světě randění,“ tvrdí.

Kanika říká, že i s poruchou antisociální osobnosti lze vést plnohodnotný a smysluplný život, pokud člověk najde způsob, jak pracovat se svými emocemi a vztahy. Své zkušenosti nyní shrnuje do knihy, kde sdílí své rady a poznatky, aby inspirovala ostatní a pomohla jim.

4
fotky

Další články

Načítám