Hlavní obsah
Článek

Tvář a jméno Terezy Pergnerové (50) podvodníci zneužili za pomoci umělé inteligence v oblasti falešných investic do kryptoměn. Důvěřivá žena, která pachatelům na podvod naletěla, přišla o 1,4 milionu korun.

Podvedenou ženu kontaktoval falešný bankéř, který měl mít investice na starost. „Pro pohodlnější práci ženě doporučil, aby si do svého počítače nainstalovala program, který umožňuje vzdálený přístup do zařízení. To poškozená nepochopitelně podle pokynů neznámého muže udělala,“ popsal mostecký policejní mluvčí Václav Krieger pro Novinky s tím, že podvodník získal přístupy k bankovním účtům a začal přesouvat peníze, tedy ‚investovat‘, a žena platby potvrzovala.

Ani reálný hovor z banky na dotaz ohledně platby ženu o nekalosti nepřesvědčil. Za úmyslem výdělku si dokonce půjčila dalších 350 tisíc korun. „Nabádání muže k dalším půjčkám už podvedená naštěstí odmítla,“ řekl mluvčí s tím, že žena přišla včetně dlužných peněz o 1,4 milionu korun.

A právě zneužitá tvář Terezy Pergnerové na podvodné reklamě měla ženu přesvědčit o důvěryhodnosti. Moderátorka podala věc na policii.

Kampaň jede už někdy od dubna. Pokud někde zahlédnete nějaké články nebo nápady na to, abyste investovali, ve spojení s mým jménem, prosím vás, opravdu nejsem součástí žádného finančního programu nebo investic. Nikam neposílejte svoje peníze, protože o ně s největší pravděpodobností opravdu přijdete,“ vzkázala Tereza Pergnerová skrze Super.cz a věří, že pachatele dopadnou a odpykají si zasloužený trest.

„Podala jsem trestní oznámení už v dubnu, snažila jsem se lidi varovat, ale bohužel to policie smetla, protože zejména ty články a videa vytváří umělá inteligence. Pořád si říkám, že za tím jsou pachatelé, konkrétní lidé, kteří s těmi obětmi komunikují, dávají jim instrukce, nabourávají se jim do bankovnictví, přemlouvají je k tomu, aby si vzali půjčky. Takže reální pachatelé tam jsou a důvěřuji policii. Vím, že to není snadné, ale snad je jednou dopadnou a zavřou,“ dodala moderátorka.

3
fotky

Další články

Načítám