Článek
Český lev, to je pořádně hluboká studnice, překvapivě nejen filmová. Stačí se podívat na archivní snímky z prvních let nového milénia a člověk se nestačí divit. Narazí na slušnou řádku párů, které jsou již dnes minulostí. A přitom vše nasvědčovalo tomu, že je nic nerozdělí.
Na Českém lvu v roce 2004 nechyběla kupříkladu miss Lucie Křížková (40), tehdy ještě Váchová, která dorazila s partnerem Markem. Ten jí rok nato pěkně zavařil, když pár v jedné z plzeňských bank žádal o úvěr. V žádosti, kterou její přítel odevzdal, byl uvedený její vyšší příjem i jiný způsob pracovního poměru.
„Vyplnila jsem si účetní protokol a pak jsem ho dala příteli Markovi, aby se o to postaral. Neměla jsem vůbec čas to zařizovat,“ vysvětlila modelka pro iDNES.cz, která v té době pracovala jako rosnička na Nově. Vše prasklo, když si banka přímo v televizi vše ověřovala, a průšvih byl na světě. Křížková záhy dostala výpověď a nezdárný partner šel k vodě.
Slavných, kteří v té době ještě tvořili pár, aby se v následujících letech rozešli, by pozorný fanoušek našel víc. Zdaleka ne všechny k tomu vedly tak delikátní důvody jako v případě Křížkové, i tak si užili svoje.
Ať už jde o Veroniku Freimanovou (69) s Jaroslavem Brabcem nebo třeba Gábinu Osvaldovou (71) s Ondřejem Soukupem (73). Dávnou minulostí je i vztah Marthy Issové (43) a Martina Zbrožka či Evy Jasanovské a Michala Dvořáka (59).
Velmi zamilovaně na udílení filmových cen působili i Tatiana Dyková (46), tehdy Vilhelmová, a Pavel Čechák. Ani jim to nakonec nevyšlo. Těší je však fakt, že spolu mají syny Františka a Cyrila.
Kdo s kým dorazí letos, se dozvíme v sobotu večer. Galavečerem českých filmových cen provede moderátor Karel Kovy Kovář.