Hlavní obsah
Článek

Poté, co bývalá novinářka z České televize Angelika Bazalová získala anticenu Bludný balvan, kterou každoročně uděluje klub skeptiků Sisyfos, začaly se dít věci. Velmi nevybíravě se obula do těch, kdo ji oceněním ověnčili. Především do jejich vzhledu. Toho si zase všiml jeden z jejích někdejších kolegů, reportér ČT Martin Jonáš, který na to rázně zareagoval.

Anticenu Bazalová dostala za „šíření malinformací a misinformací pod nanorouškou objektivní služby veřejnosti“, jak uvádí a dále rozvádí web Sisyfos, což se jí pranic nelíbilo.

„Tito moudří a oduševnělí lidé mi prý udělili jakési vyznamenání. U udělování cen se většinou děkuje. Já bych tedy na tomto místě chtěla především poděkovat Bohu, že nevypadám takhle,“ napsala na síť X nynější členka rady České tiskové kanceláře.

Aby měl její komentář dostatečnou „váhu“, doplnila jej snímky některých členů českého klubu skeptiků. „Je to taková skupinka hochštaplerů, kteří chudáci nešťastní v životě nic nedokázali, a tak si léčí nějaké svoje osobní frustrace. Asi nemá smysl se tím zabývat,“ nechala se ještě slyšet.

Komentovat a urážet něčí vzhled přišlo přes čáru mnoha uživatelům X včetně novináře a reportéra Martina Jonáše. „Tohle je jedna z největších prasáren, jakou jsem za dlouhou dobu viděl. Stydím se za to, že tenhle podlý ubožák někdy pracoval ve stejné firmě jako já. A co Pirátská strana? Jste spokojení s tím, že jste tohohle tvora někam nominovali?“ reagoval na status Bazalové.

„Také se za vás stydím,“ odpověděla mu Angelika.

„Angeliko, nevím, proč mi vykáš. Tykali jsme si už v době, kdy jsi svou pitomostí ohromovala velín ČT. Styď se tak leda za sebe. Reaguju na tvůj tweet, kterého může být schopná jenom podlá svině,“ vzkázal jí bývalý kolega, který na ni zjevně nevzpomíná zrovna v dobrém.

Český klub skeptiků vznikl v roce 1994 a je součástí světového skeptického hnutí, jež od roku 1976 reaguje na vzestup iracionality ve společnosti. Jeho původním programem byla vědecká analýza pseudovědeckých názorů a údajně nadpřirozených jevů, ale postupně se rozšiřoval zájem skeptiků i na další oblasti, ve kterých začaly převládal nevědecké a sporné názory. Anticena Bludný balvan je od roku 1999 udělována za pseudovědeckou činnost, podporu matení veřejnosti a rozvod „blátivého způsobu myšlení“, uvádí se na již zmíněném webu.

4
fotky

Další články

Načítám